1. 4. 2023
19:00
sobota

VSTUPENKY

Cena vstupenky: 200 Kč v předprodeji, 250 Kč na místě

Hra byla v roce 2004 oceněna cenou Émila Augier, každoročně udílenou Francouzskou akademií.

Příběh hry se odehrává postupně po premiéře, 30. repríze, 100. repríze … Slavná herečka na vrcholu svých sil zde odkrývá tajemství svého mistrovství. Svět divadla vidí jako koridu, jako strhující boj o život a napětí v něm. V divadelní šatně popisuje Agnes Belladone okamžik absolutního vytržení při zápase toreadora a býka, okamžik úžasné radosti a bolesti zároveň. To vše sledují návštěvníci šatny – její partner, kostymérka, manager, novinář a začínající herečka. Každý si však z jejího vyprávění odnese něco jiného, takže v závěru hry jsme překvapeni, čeho jsou někteří schopni.

Divadelní život s vůní šminek, premiér, zrcadel a nočního života není vždy jen procházka růžovým sadem. Může být i hořkou komedií.

Několik slov o hudbě ve hře:

Autor hudby to neměl se splněním režisérovy představy vůbec jednoduché. Co zahrát na popis:

TMA, hudba zabouří dramatickou kytarovou částí koridy, pak pokračuje jemněji ( cca 30 sec ) a přechází do potlesku .  SVĚTLO , potlesk za dveřmi, pak zesílí - na scénu vpadne AGNES, za ní IGOR. Potlesk zeslábne, ale stále trvá. Proběhne dialog AGNES, a IGORA. Na text:
AGNES …A úsměv, dělej!
vystrčí IGORA - zvuk zesílí ( dveře ), pak zeslábne, definitivně do FADE OUTU až po 10 sec. Vchází AGNES, za ní se plouží IGOR.

A přece se to povedlo a živá hudba na klasickou kytaru v podání Adama Pavlíčka (absolvent Pražské konzervatoře a Hamu, kytarista, skladatel a pedagog) je toho důkazem.

Autor: Jean-Paul Alegre

Režie: Jiří Škoda

Osoby a obsazení:

Agnes Belladone          Martina Konvalinková

Anna Laurel                P etra Krutská

Igor Beausoleil            Miroslav Jašminský

Pierre-Paul Brun          Ladislav Musil

Philippe Mansonnier    Tomáš Kuchler, j.h.

Gisele                        Ivana Salajková

Divadelní spolek Svatopluk Benešov

Kontakty a informace


©2023 Divadlo Za komínem Humpolec • All rights reserved
Obchodní podmínky a návštěvní řád